Trening Mistrzostwa

Umów się na bezpłatne pierwsze spotkanie, zobaczymy, jak mogę Ci pomóc.

Coaching Mistrzostwa

Jak długo jeszcze będziesz się łudzić, że rozwojowe książki, podcasty oraz YouTube sprawią, że  wejdziesz na wyższy poziom skuteczności?
Jeśli dotychczas nie przyniosły rezultatów, to całkiem możliwe, że ich jednostronna forma nie jest dla ciebie optymalna.

Problemem zwykle nie jest brak talentu, czy zbyt ambitny cel, jaki sobie wyznaczasz.

Może nim być to, że np. nie lubisz działania, które cię prowadzi do celu (np. liczysz kilogramy, nie mogąc się doczekać końca diety). Jeśli tak jest, to jak znów masz nie przybrać na wadze, skoro nie lubisz zdrowego jedzenia ani ruchu?

Może być również tak, że obierasz cel, którego nie chcesz lub nie czujesz (np. nie lubisz biegać, ale postanawiasz przebiec półmaraton bo, koleżanka to zrobiła… oczywiście trochę szybciej niż ona, po czym biadolisz, że masz problem z utrzymaniem reżimu treningowego).

A może…

Dokładnie wiesz, CZEGO CHCESZ.
Potrzebujesz jedynie doświadczonej osoby, która z szerszej perspektywy pomoże Ci:

Opracować plan
Monitorować bieżące postępy
Wskaże progres oraz słabe strony
Pomoże skorygować działanie

Jesteś głodny sukcesów?

Dla powyższych przypadków jest Trening Mistrzostwa, który prowadzę. Im lepiej zdefiniujesz autentyczny cel, zgodny z tobą, tym więcej satysfakcji da Ci droga do niego. Nawet jeśli będzie trudna.

Natomiast wszystko jedno czy Cel dotyczy:
kariery
sportu
biznesu
samodyscypliny
etc.

Tu niespodzianka. Jeśli polubisz PROCES: trening, dietę, edukację, pracę, zrealizujesz swój CEL szybciej, niż myślisz! Nie zapominaj, że DROGA stanowi niemal 100% przedsięwzięcia, więc warto zadbać, aby ów cel był zgodny z twoimi wartościami!

Droga, nie cel!

Nie daj się zwieźć frazesom w stylu “winning is not everything, it is the only thing” albo “liczy się tylko rezultat”, bo to bzdury, które mogą przyprawić Cię o frustrację, wypalenie, a nawet zaburzenia psychosomatyczne.

Owszem, CEL jest bardzo ważny. To latarnia wskazująca kierunek na Twojej drodze, jednak to DROGA ROZWIJA. Kiedy to zrozumiesz, nie tylko szybciej osiągniesz ów CEL, ale i będziesz czerpał niewiarygodną satysfakcję z konsekwentnego dążenia do niego!

Czym zatem jest Coaching Mistrzostwa?

To pomaganie ludziom w OSIĄGNIĘCIU lub ODKRYCIU tego czego PRAGNĄ. Unikając mówienia im, jak mają to robić** ani nie robiąc tego za nich!

Tyle i… aż tyle!

** Owszem w moim programie również doradzam, jednak dopiero wówczas kiedy widzę, że kręcisz się w kółko, a ja uznam, że moje doświadczenie pomoże Ci się z niego wydostać.

Pomagam w realizacji (ale i odkryciu) Celu, wykorzystując:

 • pogłębianie świadomości poprzez aktywne słuchanie (często nie doceniamy własnych możliwości, zasłaniając się brakiem talentu czy predyspozycji)
 • stosowanie technik wizualizacyjnych (powszechnych np. w sporcie wyczynowym)
 • ustalanie ambitnych celów oraz drogi do ich sprawnej realizacji,
 • wskazuję źródła wiedzy tj. inspiracji oraz działania do pracy pomiędzy sesjami jak i po zakończonym procesie.
 • monitoruję postępy (regularna komunikacja, również pomiędzy sesjami)

Praca w coachingu to proces (zwykle od 5 do 10-godzinnych spotkań), prowadzących do:

 • potwierdzenia lub określenia własnego celu
 • zaplanowania drogi do jego realizacji
 • wstąpienia na drogę oraz jej kontynuowania.
 • osiągnięcia celu.

Mój Coaching odnosi się do 3 rodzajów celów

1) WIELKA AGENDA (5-10 sesji):

Klient rozpoczyna taki proces od wskazania tego, czego już nie chce.
Realizacja początkowych etapów tego złożonego celu odbywa się przy mojej asyście.
Przykład: Chcę poznać swój Cel Życia (Life Purpose) i zaplanować dalszą ścieżkę rozwoju.

2) CEL NA PROCES min 5 sesji

Klient z grubsza już wie, czego chce, ale potrzebuje wsparcia w dookreśleniu swojego celu, wyznaczeniu drogi, doprecyzowaniu jej poszczególnych etapów oraz asyście doświadczonego człowieka w rozpoczęciu procesu.
Przykład: chcę stworzyć plan działania, który przygotuje mnie np. do awansu, maratonu, zrzucenia masy, nowej roli społecznej (np. handlowca, kierownika, przedsiębiorcy, rodzica, trenera, nauczyciela, studenta) i w obecności coacha podjąć jego realizację.

3) CEL NA SESJĘ (1-2 sesje)

np.:
Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej
Upewnienie się, czy dana rola np. kierownika, prawnika, lekarza, trenera, nauczyciela, coacha itp. jest dla mnie (zanim podejmę decyzję np. co do zmiany pracy)
Próba rozwiązania konfliktu z drugą osobą (współpracownikiem, podwładnym, managerem), jaki się niespodziewanie pojawił.

DLA KOGO COACHING MISTRZOSTWA

Coaching jest dla osób, które chcą zmiany, rezultatów, sprawczości. Które PRAGNĄ wejść na wyższy poziom w wybranej przez nich dziedzinie. Zmiana ta dla każdego może oznaczać co innego np.:

 • osiągnięcie konkretnego celu (w sporcie, życiu, biznesie)
 • przyswojenie dobrych nawyków i rutyn
 • większą skuteczność czy sprawczość
 • lepsze relacje
 • odkrycie życiowego powołania (Celu Życia)

Mój Coaching nie jest dla Ciebie jeśli:


Czujesz, że “w sumie to jest ok” i nie jesteś PEWIEN czy chcesz coś w sobie poprawić, ale się zapiszesz, bo może dowiesz się czegoś ciekawego… Od tego masz internet i książki motywacyjne (będzie taniej:-)
Jeśli jesteś w kryzysie psychicznym (depresja) i twój Psychoterapeuta/Psychiatra odradza Ci taką formę rozwoju jak coaching na obecnym etapie terapii (zawsze będziesz mógł wrócić jak poczujesz się lepiej)
Jeśli chcesz się realizować w obszarach, które ewidentnie SZKODZĄ LUDZIOM (np. porno, gaming, piramidy finansowe, używki)
Jeśli Ludzie są wyłącznie narzędziem do realizowania twoich egoistycznych celów (np. twój zespół w sprzedaży jest wyłącznie środkiem do realizacji twojego planu sprzedażowego)

Coaching Mistrzostwa, to program, który prowadzi do CELU poprzez skupienie uwagi na detalach samej DROGI/PROCESU. Takie podejście poprawia uważność wobec działań i mikro postępów, dając w konsekwencji satysfakcję oraz ucząc cierpliwości.

Te ostatnie są kluczem do raalizacji ambitnych celów i samorealizacji.

Wnikliwych odsyłam na oficjalną stronę International Coaching Federation, której metodologia jest poniekąd inspiracją (choć nie wyłączną) w moim podejściu.

Zapraszam na bezpłatną sesję próbną, podczas której wspólnie sprawdzimy, czy nasze energię doprowadzą, Cię tam, gdzie chcesz.

Nie musisz wiedzieć CZEGO dokładnie chcesz, ani JAK to osiągnąć (od tego jest ten program)

Powodzenia w sięganiu po to, czego pragniesz!

Karol